Sektorová anténa 2,4 GHz - CD

Souhrn

Tato sektorová anténa je vyrobena z kusu vytvarovaného měděného drátu do tvaru motýlka (dvou čtverců se stranami 32 mm) napájený ke  konektoru typu N. Tento konektor je pak přímo zašroubován do starého CD disku.

Konstrukce

Schéma sektorové antény

Konektor

Použitý konektor je typu N pro montáž na desku

Reflektor

je použit ze starého CD nosiče. Jeho středový otvor musel být jemně zvětšen pilníkem, aby se dal do něj zašroubovat N konektor.

Smyčka ("motýlek")

byl udělán z měděného drátu délky alespoň 400 mm. Drát pocházel z standardního kabelu určený jako hlavní přívod el.vedeni (případně doporučuji měděný svářecí drát průměru 2mm). Přidržením jednoho konce a pomocí kleští bylo docíleno narovnáni vodiče. K prvnímu ohnutí bylo přidáno 20 mm. Pak byl vytvořen požadovaný tvar ("motýlek") o délce strany 32 mm. K ohýbaní byly použity kombinačky, jejíž hrana byla byla užitečná k docílení pravého úhlu. Oba konce byly ohnuty o 90 stupňů kolmo a připájeny dohromady k pouzdru N konektoru. bylí kousek měděného drátu byl připájen na střed N konektoru a na střed smyčky.

Celkový pohled Detail propojení Detail smyčky Uchycení k disku pro zvětšení obrázku klikni

Závěr

Jedná se o velmi jednoduchou konstrukci z minimálními náklady. Neboť toto provedení není nikterak chráněno před vnějším prostředím, je vhodné jej umístit bud "za okno" nebo do vhodné krabičky (doporučuji misky do mikrovlnek"). Misky do mikrovlnek jsou vhodné z toho důvodu, že mikrovlnné trouby pracují na podobné frekvenci jako zařízení WIFI a proto není ztráta na tomto materiálu prakticky žádná.

Zdroj

http://flakey.info/antenna/biquad/